logotype [MAVİ KÜP]

MAVİ KÜPte… sanatsal logolar var.

Grafik tasarım; metin, kelimeler, şekil, resim, vb. görsel ve düşünsel fikirlerin bileşiminden oluşturulan çalışmaların belli bir disiplin dahilinde bir araya getirilmesi olarak tanımlanabilir. Kitlelerle iletişim kurmak, etkili mesajlar vermek, güven duygusu aşılamak gibi önemi kavranması gereken bir sanattır. Tasarım çalışmalarının görsel anlamda sunumu noktasında ise devreye matbaa girmektedir.

Gazete, kitap, poster, işaret, broşür, tabela, kredi kartı, gibi sürekli iletişim durumunda olduğumuz nesneler bir şekilde grafik tasarım aşamasından geçmekte ve nihai olarak matbaa uğrak noktasından geçtikten sonra bizlere ulaşmaktadır. Grafik tasarım desen, renk bilgisi, düşünce gücü ve yaratıcılık kullanılarak bir sentez oluşturabilme becerisidir.

Bir firmanın kurumsal çalışmalarına başlanması ve kimliğinin oluşturulması noktasındaki ilk adım grafik tasarımla atılmaktadır. Kurumsal çalışmaların başarıya ulaşması da bütün bunlarla doğru orantılıdır. Etkili bir çalışma, çalışmayı yapan grafikerin, çalışma yaptığı firmanın ticari özünü iyi anlamasına bağlıdır. Firmanın akıllarda yer etmesi, rakiplerine karşı tercih edilmesi, tüm bunlarla etkileşim içindedir.

Kurumsallaşma ve markalaşma, ticari hayattaki hızlı yarışta yer edinebilmek bakımından hayati öneme sahiptir. Ülkemizde de son zamanlarda işletmelerce kurumsallaşma ve markalaşma konularına gerekli önem verilmeye başlanmıştır. Geç de olsa, tasarıma önem vermeyen bir düşünce sistemiyle ticarette uluslararası düzeyde yarışılamayacağı anlaşılmıştır. Bununla bağlantılı olarak gerekli çalışmalar için ciddi bir destek talep edilmekte hatta bu çalışmaların yürütülmesiyle alakalı olarak kendi bünyelerinde grafik-tasarım departmanları kurmaktadırlar. Alıntıdır.

ŞUBAT-MART 2023 LOGO TASLAK ÇALIŞMALARIM

ADAİA TEKSTİL TASLAK LOGO

AKB MEDICAL LOGO TASARIMI

FIVE STAR TASLAK LOGO-İNGİLTERE

YESBİR DÖNER TASLAK LOGO

AKB MEDİKAL

AKB MADİKAL LOGOTYPE

AKB Medikal firması için logotype çalışmalarım.

E-KATALOG İÇİN TIKLAYINIZ

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Logoları

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünün yürütmekte olduğu projelerin afiş, logo ve sloganlarını üretmekten dolayı çok mutluyum. Bu fırsatı bana veren İstanbul Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Serkan GÜR’e teşekkür ederim.

40. yıl logo taslakları [PİMMS GRUP]

1979 yılında faaliyete geçen PİMMS GRUP 40.yıl çalışmaları kapsamında dergi, sosyal medya, sosyal mecra ve fuarlarda kullanılmak üzere kurumsal kimlik geliştiriyor. bu konuda bana güvendikleri için teşekkürler…

JANT CLUB LOGO

İSTANBUL MEB LOGO

MARKA TESCİL

Avakar Yapı

Kemal Ceylan Peynircilik