3 Yıllık Strateji Toplantısı [ORGANİZASYON]

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK ve İstanbul Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent YAZICI’nın “mesleki eğitim olmadan, eğitim olmaz” yaklaşımları ve 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde Eğitimciler ve Sanayiciler 3 YILLIK STRATEJİK OLUŞUM masasının etrafında daha güçlü bir şekilde oturmaktadırlar. 

3 YILLIK STRATEJİK OLUŞUM Toplantımız; İstanbul Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Serkan GÜR, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali YEŞİLYURT, Okul Müdürümüz Sayın Abdullah ENGİN, Matbaacılık Meslek Lisesi okullarımızın kıymetli müdürleri, sanayimizin ve sektörümüzün çok değerli iş adamları, sivil toplum kuruluşları ve okulumuzun Kadim derneği İMEDDER, idareci ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti. 

Toplantımızın kendi içerisinde bir konsepti var bu yılki konseptimiz kağıt ve kağıt hamuru. Bu sebeple çok aşina da olsak 3 yıllık stratejik oluşum toplantımızın sloganını “kağıdın dokusu mürekkebin kokusu” şeklinde belirledik. Bundan tam 4 yıl kadar önce yine yapmış olduğumuz 3 yıllık stratejik plan toplantısı neticesinde okulumuz ve öğrencilerimiz ciddi deneyimler ile birlikte büyük başarılar elde etmiştir. 2017 yılında grafik bölümünden mezun olan 60 öğrencimizden 21 öğrenci 4 yıllık fakülteye yerleşmişlerdir. Sanayicilerimizle birlikte oluşturacağımız yeni 3 yıllık stratejik oluşum toplantımızın öğrencilerimize, sektörümüze, okulumuza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederim. 

Okul müdürü Abdullah Engin, okulumuzun tüm etkinliklerinde her zaman yanımızda olan ve yol gösteren Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali YEŞİLYURT, Okul Sanayi işbirliği İstanbul modeli projesinin büyük emektarı ve yürütücüsü İstanbul Milli Eğitim Müdür yardımcımız Sayın Serkan GÜR ve hem okulun içinde hem de sektörün içinde olması sebebiyle eğitim öğretimin ve sektörün problemlerini daha iyi analiz edebilen bunlar için fikirler ortaya koyan okulun her zaman her koşulda yanında olan saygıdeğer iş adamı Sayın Mustafa KİBAR önemli mesajlar veren konuşmalar yaptılar.

Kâğıt son derece sıcaktır, insana eğitim verir, eğitimde önderlik eder. Bugünkü teknoloji ne kadar gelişse de kitap sizi mika parçasından ya da bilgisayar ekranından uzak tutar. Kâğıt ve dolayısıyla kitap sizi rehabilite eder. Kâğıt, dokundukça haz verir, kokusuyla, dokusuyla insana güzellikler arz eder. M.Ali KUNDURACIOĞLU (Projemizin ilham kaynağı onun Ciltcilik üzerine makalesinden)

Okulumuz 3 yıllık süreçte aşağıdaki projeleri sektöre ve paydaşlara taahhüt etmiştir;

-Dokuz ayrı MEETKAP Semineri

-Dokuz ayrı Atölye buluşması

-Üç yıl boyunca artarak devam eden Döner Sermaye Cirosu

-Üç yılda üç kez İTOGÜS Sergisi

-Üç yıl sürecek SUUFİ Projesi

-SUUFI RESTORATION Projesi

3 Yıllık Strateşik Oluşum Toplantımıza Katılımcılarımıza Teşekkür ederiz.

1-Serkan GÜR – İstanbul MEM Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu müdür yardımcısı

2-Ali YEŞİLYURT – Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürü

3- Mustafa KİBAR – Met Kağıtçılık Yönetim Kurulu Başkanı 

4- Selahattin AYGÜLER – Pimms Group 

5- Zekeriya ACAR – Acar Basım Yönetim Kurul Başkanı

6-Şaban BEYLER – İstanbul Reklam

7-Ramazan GÜVEN – Ege Basım

8-A.Kadir ÇAKIR adına Tuncay bey İMEDDER 

9-Orhan DOĞAN adına İlhan bey – Konika MİNOLTA

10-Fatih ÖZGÜN adına Ümit FALAY – Huber Group

11-Nuray ULUTAŞ – Drç Oktay Duran MTAL Okul Müdürü

12-Turgut YILMAZ -Ataşehir İbrahim Müterrifika MTAL Okul Müdürü

13-İmran HARUNDAĞ – Beylikdüzü Borsa İstanbul Kavaklı MTAL Okul Müdürü

14-Kamil AKBULUT – Şehit Galip Baykar MTAL Okul Müdürü

15-İsmail TUTAL – Zeytinburnu MTAL Okul Müdürü