OKUL SANAYİ İŞBİRLİĞİ İSTANBUL MODELİ – SIGN İstanbul 2018’deki canlılık, 2019 için sektöre umut verdi!

Tarsus Turkey / İFO Fuarcılık tarafından Tüyap Beylikdüzü’nde 20.’si gerçekleştirilen Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı SIGN İstanbul’a 27 ülkeden 300’ün üzerinde firma katıldı. Alanında Avrasya’nın en büyüğü olan fuarı, bu yıl 2.825’i yurt dışından olmak üzere toplam 21 bin 731 profesyonel ziyaret etti. Milyon dolarlık dijital baskı makinelerinden her türlü yüzey üzerine istenilen her tasarımı basabilen teknolojilere, araç kaplama uygulamalarından, lazer kesim makinelerine, tekstil baskıdan promosyon ürünlerine kadar sektördeki tüm yeniliklerin görücüye çıktığı SIGN İstanbul 2018, oldukça hareketli bir dört gün geçirdi.

Zeytinburnu İTO MTAL olarak 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında okul sanayi işbirliğini sıkılaştırmak, güçlendirmek ve artı değere dönüştürmek için çıktığımız yolculuğun ilk durağı MET KAĞITÇILIK oldu. Sayın Mustafa Kibar okuldan beklentilerini “okul sektöre iş üretmeli” dile getirdi.

Reklam ve dijital baskı sektörünün duayeni İSTANBUL REKLAM için yaptığımız görüşmede Sayın Şaban BEYLER “dijital baskı, baskı teknolojisinde dönüşüm getirmiştir. Okulun bu alanda gelişimi için seminer ve eğitimlere katkı vereceğiz” dedi.

PİMMS GRUP Başkanı Sayın Selahattin AYGÜLER “okul sanayi işbirliği kapsamında okulun dijital baskı ve fotoğrafçılık alanında eğitim, lojistik konusunda her zaman yanında olacağız” dedi.