İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü [BİR HARF BİN İSTANBUL PROJESİ-AFİŞ TASARIMI]

İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hem Okuyacağız Hem Yazacağız

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı,  Bir Harf Bin İstanbul Projesinin tanıtım toplantısında bir konuşma yaptı.

Ara sınıflarda okuyan fakat okuma-yazma becerisi kazanamayan öğrencilerimize bu becerileri kazandıracak öğretmenlerimize rehberlik hizmeti vermek, diğer bir deyişle yöntem ve uygulamalar konusunda danışmanlık yapmak önemli bir konudur. Öğretmenlerimize bu zorlu süreçte yardımcı olacak öğretmenlerimizin gerekli destekleri zamanında vermelerine yardımcı olacakları Bir Harf Bin İstanbul Projesi uygulamaya geçirilecek.

Bir Harf Bin İstanbul Projesi, iki öncelikli amaç doğrultusunda hayata geçiriliyor. Bunlardan ilki,  resmî eğitim ve öğretim kurumlarımızın 2. sınıfla 12. sınıfları arasında okuma-yazma bilmeyen tüm öğrencilerimizin okuma-yazma becerileri edinmelerini sağlamaktır.  Projenin katkıda bulunacağı diğer başlıca amaç ise okuma-yazma becerileri zayıf olan öğrencilerimize dair yenilikçi etkin uygulamalar üretme süreçlerinin yaygınlaşmasıdır.

Proje kapsamında önce, 2.sınıf ve 12.sınıf arasında okuma-yazma bilmeyen öğrenciler tespit edildi. Bu öğrencilerimize okuma-yazma becerisi kazandırabilmek için yapılacak eğitimler kapsamında ilçelerimizden formatör öğretmenler belirlendi.

Proje logo, banner, afiş ve stand tasarımlarım…